位置:CD4002BE > CD4002BE详情
CD4002BE中文资料
CD4002BE数据手册规格书PDF详情
Features:
= Propagation delay tima = 60 ns (typ.) at
CL =50pF, Vpp=10V
= Buffered inputs and outputs
= Standardized symmetrical output characteristics
= 100% tested for maximum quiescent current at 20 V
® 5-V, 10.V, and 15-V parametric ratings
= Maximum input current of 1 uA at 18 V
over full package-temperature range;
100 nA at 18 V and 25°C
= Noise margin (over full package temperature
range):
1VatVpp=5V
2VatVpp=10V
25VatVpp=15V
® Meets all requirements of JEDEC Tentative
Standard No. 138, “Standard Specifications
for Description of “B” Series CMOS Devices”
CD4002BE产品属性
- 类型
描述
- 型号
CD4002BE
- 功能描述
逻辑门 Dual 4-Input
- RoHS
否
- 制造商
Texas Instruments
- 产品
OR
- 逻辑系列
LVC
- 栅极数量
2
- 线路数量(输入/输出)
2/1
- 高电平输出电流
- 16 mA
- 低电平输出电流
16 mA
- 传播延迟时间
3.8 ns
- 电源电压-最大
5.5 V
- 电源电压-最小
1.65 V
- 最大工作温度
+ 125 C
- 安装风格
SMD/SMT
- 封装/箱体
DCU-8
- 封装
Reel
| 供应商 | 型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
TI/德州仪器 |
25+ |
DIP-14 |
TI/德州仪器全新特价CD4002BE即刻询购立享优惠#长期有货 |
TI |
23+ |
14-DIP |
24+ |
DIP-14 |
只做原装 |
25+ |
N/A |
4658 |
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐 |
26+ |
全新原装现货,假一赔十,支持检测 |
10+ |
DIP |
原装现货价格有优势量多可发货 |
DIP |
一级代理原装现货,特价热卖! |
TIS |
23+ |
5000 |
原装正品,假一罚十 |
RCA |
109 |
原装正品现货库存价优 |
24+ |
CD4002BEE4 价格
CD4002BE 替换
- 34002PC
- 4002(IC)
- 4002A