位置:首页 > IC中文资料第7414页 > SUP60N06
SUP60N06价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SUP60N06
N-Channel 60-V (D-S), 175C MOSFET
N-Channel 60-V (D-S), 175°C MOSFET 175 °C Rated Maximum Junction Temperature TrenchFET® Power MOSFETs Product Summary    V(BR)DSS   60 V    rDS(on)    0.018 Ω    ID         60 A
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
SUP60N06
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 60A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 12mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
N-Channel 60-V (D-S) MOSFET
N-Channel 60-V (D-S) MOSFET
FEATURES ·Drain Current -ID= 60A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 18mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
文件:981.3 Kbytes Page:7 Pages
VBSEMI
微碧半导体
文件:981.31 Kbytes Page:7 Pages
VBSEMI
微碧半导体
TMOS POWER FET 60 AMPERES 60 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
TMOS POWER FET 60 AMPERES 60 VOLTS RDS(on) = 0.014 OHM
MOTOROLA
摩托罗拉
TrenchMOS transistor Logic level FET
PHILIPS
飞利浦
TrenchMOS transistor Standard level FET
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope using ’trench’ technology. The device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended for use in DC-DC converters a