位置:首页 > IC中文资料 > STD20NF06L
STD20NF06L价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STD20NF06L
N-channel 60V - 0.032OHM - 24A - DPAK - IPAK STripFET II Power MOSFET
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STD20NF06L
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current : ID= 24A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage : VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 40mΩ(Max) @ VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC
ISC
无锡固电
STD20NF06L
60V N-Channel Enhancement ModePowerMOSFET
General Description The STD20NF06L uses advanced trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate cha rge. It can be used in a wide variety of applications. Features VDS = 60V,ID =30A RDS(ON),25mΩ(Typ) @ VGS =10V RDS(ON),30mΩ(Typ) @ VGS =4.5V Advanced Trench Technolo
UMW
友台半导体
STD20NF06L
General Description The STD20NF06L uses advanced trench technology and design to provide excellent RDS(ON) with low gate charge. It can be used in a wide variety of applications. Features VDS = 60V,ID =30A RDS(ON),25mΩ(Typ) @ VGS =10V RDS(ON),30mΩ(Typ) @ VGS =4.5V Advanced Trench Technol
EVVOSEMI
翊欧
STD20NF06L
N沟道60V - 0.032 - 24A STripFET™ II MOSFET
STMICROELECTRONICS
意法半导体
汽车级N沟道60 V、32 mOhm典型值、24 A STripFET II功率MOSFET,DPAK封装
丝印代码:D20NF06L;Automotive-grade N-channel 60 V, 32 mΩ typ., 24 A, STripFET II Power MOSFET in a DPAK package
N-channel 60V - 0.032廓 - 24A - DPAK - IPAK STripFET??II Power MOSFET
N-Channel 60 V (D-S) MOSFET
文件:963.83 Kbytes Page:7 Pages
VBSEMI
微碧半导体
N-Channel 60-V (D-S) MOSFET
文件:899.01 Kbytes Page:6 Pages
VBSEMI
微碧半导体
N-CHANNEL 60V - 0.032OHM - 24A DPAK STripFET TM II POWER MOSFET
文件:342.91 Kbytes Page:13 Pages
N-CHANNEL 60V - 0.06ohm - 20A TO-220/TO-220FP STripFET II POWER MOSFET
STD20NF06L产品属性
  • 类型
    描述
  • Package:
    DPAK
  • Grade:
    Automotive
  • VDSS(V):
    60
  • RDS(on)_max(@ VGS=10V)(Ω):
    0.04
  • Drain Current (Dc)_max(A):
    24
  • PTOT_max(W):
    60
  • Qg_typ(nC):
    12
更新时间:2026-5-14 16:22:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
UMW 友台
23+
TO-252
25000
原装正品,实单请联系
ST/意法
25+
T0252-3
只做进口原装假一罚百
ST
25+
TO252
只做原装 有挂有货 假一赔十
DPAK
原装正品现货,原厂订货,可支持含税原型号开票。
21+
进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营)!!
24+
DPAK-3
全新原装深圳仓库现货有单必成
全新原装现货、诚信经营!
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价