位置:首页 > IC中文资料第1516页 > PHP45N03LT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHP45N03LT
TrenchMOS transistor Logic level FET
PHILIPS
飞利浦
PHP45N03LT
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 45A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 30V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 21mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
PHP45N03LT
ETC
知名厂家
N-channel enhancement mode field-effect transistor
PHILIPS
飞利浦
TrenchMOS transistor Standard level FET
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope using ’trench’ technology. The device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended for use in DC-DC converters a