位置:首页 > IC中文资料第11722页 > PHB45N03LT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHB45N03LT
TrenchMOS transistor Logic level FET
PHILIPS
飞利浦
PHB45N03LT
N-Channel 30-V (D-S) MOSFET
VBSEMI
微碧半导体
PHB45N03LT
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 45A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 30V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 21mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control