位置:首页 > IC中文资料第5658页 > STF20A60
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STF20A60
Bi-Directional Triode Thyristor
文件:711.82 Kbytes Page:6 Pages
SEMIWELL
矽门微
STF20A60
SEMIWELL
矽门微
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=20A (Tc=108°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=60V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.58V(Max.)