位置:首页 > IC中文资料第7227页 > FSD20A60
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FSD20A60
THYRISTOR MODULE (SINGLE PHASE BRIDGE TYPE)
文件:107.29 Kbytes Page:2 Pages
SANREX
三社
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=20A (Tc=108°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=60V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.58V(Max.)
KECKEC(Korea Electronics)
开益禧无锡开益禧半导体有限公司
FRD - Low Forward Voltage Drop
NIEC
FRD - For Power Factor Improvement High Frequency Rectification
文件:55.28 Kbytes Page:5 Pages
NIEC
文件:52.84 Kbytes Page:5 Pages
FSD20A60产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FSD20A60
  • 制造商
    SANREX
  • 制造商全称
    SanRex Corporation
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 8:36:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
FAIRCILD
22+
DIP7
8000
原装正品支持实单
FSC
DIP-7
17
100%原装正品现货