位置:首页 > IC中文资料第6521页 > FCU20A60
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FCU20A60
FRD - For Power Factor Improvement High Frequency Rectification
文件:55.28 Kbytes Page:5 Pages
NIEC
FCU20A60
NIEC
FRED
文件:113.36 Kbytes Page:1 Pages
NI
恩艾
SCHOTTKY BARRIER TYPE DIODE STACK (SWITCHING TYPE POWER SUPPLY, CONVERTER & CHOPPER)
SWITCHING TYPE POWER SUPPLY APPLICATION. CONVERTER & CHOPPER APPLICATION. FEATURES • Average Output Rectified Current : IO=20A (Tc=108°C). • Repetitive Peak Reverse Voltage : VRRM=60V. • Fast Reverse Recovery Time : trr=35ns. • Low Peak Forward Voltage : 0.58V(Max.)