位置:首页 > IC中文资料第3642页 > MUR10040CT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MUR10040CT
100 Amp Supre Fast Recovery Rectifier 50 to 600 Volts
MCC
MUR10040CT
Super Fast Recovery Diode, 100A
NAINA
MUR10040CT
HIGH POWER- SUPER FAST RECTIFIERS
文件:412.5 Kbytes Page:2 Pages
AMERICASEMI
MUR10040CT
Silicon Super Fast Recovery Diode
文件:380.66 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
MUR10040CT
文件:408.12 Kbytes Page:2 Pages
AMERICASEMI
MUR10040CT
文件:692.84 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
MUR10040CT
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 400V 50A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
MUR10040CT
High Power Super Fast Recovery Rectifiers - Twin Tower Modules
MUR10040CT
整流模块
ASEMI
强元芯电子
MUR10040CT
纳微半导体
NAINA
MCC
Power MOS V is a new generation of high voltage N-Channel enhancement mode power MOSFETs.
ADPOW
SLOTTED SWITCH
INFRARED LED+PHOTO IC APPLICATIONS ● TIMING DETECTION FOR PRINTERS, TYPEWRITERS AND FACSIMILE
MARKTECH
MUR10040CT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MUR10040CT
  • 功能描述
    整流器 SI S-FST RECOV 2TWR 50-600V100A400P/280R
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 产品
    Standard Recovery Rectifiers
  • 反向电压
    100 V
  • 恢复时间
    1.2 us
  • 正向连续电流
    2 A
  • 最大浪涌电流
    35 A 反向电流
  • IR
    5 uA
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    DO-221AC
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-14 19:39:00
MODULE
8513
模块
350
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!