位置:首页 > IC中文资料 > IXTP2N100
IXTP2N100价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
IXTP2N100
isc N-Channel MOSFET Transistor
• FEATURES • Static drain-source on-resistance: RDS(on) ≤ 7Ω@VGS=10V • Fully characterized avalanche voltage and current • 100 avalanche tested • Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation • APPLICATION • DC/DC Converter • Switch-Mode and Resonant-Mod
ISC
无锡固电
IXTP2N100
N-Channel Enhancement Mode Avalanche Rated
IXYS
艾赛斯
IXTP2N100
N通道标准高电压MOSFET
LITTELFUSE
力特
IXTP2N100
Trans MOSFET N-CH 1KV 2A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
IXYS
艾赛斯
• FEATURES • Static drain-source on-resistance: RDS(on) ≤ 7.5Ω@VGS=10V • Fully characterized avalanche voltage and current • 100 avalanche tested • Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation • APPLICATION • DC/DC Converter • Switch-Mode and Resonant-M
ISC
无锡固电
N通道标准 Polar™ MOSFET
LITTELFUSE
力特
1000V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
1000V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
High Voltage IGBT
文件:85.86 Kbytes Page:2 Pages
High Voltage IGBT
IXTP2N100产品属性
  • 类型
    描述
  • Minimum Operating Temperature:
    -55°C
  • Maximum Power Dissipation:
    100000mW
  • Maximum Operating Temperature:
    150°C
  • Maximum Gate Source Voltage:
    ±20V
  • Maximum Drain Source Voltage:
    1000V
  • Maximum Continuous Drain Current:
    2A