位置:首页 > IC中文资料第85页 > ST3237ECD
| 型号 | 功能描述 | 生产厂家 企业 | LOGO | 操作 |
|---|---|---|---|---|
ST3237ECD | 짰5KV ESD-PROTECTED, 1mA, 3 TO 5.5V, 250KBPS, RS-232 TRANSCEIVER WITH STAND-BY DESCRIPTION The ST3237E is a 3V to 5.5V powered EIA/TIA-232 and V.28/V.24 communication interfaces high data-rate capability and enhanced electrostatic discharge (ESD) protection at ±8KV using IEC1000-4-2 contact discharge and ±15kV using Human Body Model (HBM). The other pins are protected with | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | ||
짰5KV ESD-PROTECTED, 1mA, 3 TO 5.5V, 250KBPS, RS-232 TRANSCEIVER WITH STAND-BY DESCRIPTION The ST3237E is a 3V to 5.5V powered EIA/TIA-232 and V.28/V.24 communication interfaces high data-rate capability and enhanced electrostatic discharge (ESD) protection at ±8KV using IEC1000-4-2 contact discharge and ±15kV using Human Body Model (HBM). The other pins are protected with | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | |||
3 TO 5.5V, 250KBPS, RS-232 TRANSCEIVER WITH STAND-BY DESCRIPTION The ST3237 is a 3V to 5.5V powered EIA/TIA-232 and V.28/V.24 communication interfaces high data-rate capabilities. ST3237 is a transceiver (5 drivers, 3 receivers) for fast modem applications. ■ 1µA LOW POWER SHUTDOWN WITH RECEIVERS ACTIVE ■ GUARENTEED DATA RATE 250Kbps (Normal Oper | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | |||
ST3237ECD产品属性
- 型号
ST3237ECD
- 电源电压-最大
+/- 5.5 V
- 电源电压-最小
+/- 2.37 V
- 最大工作温度
+ 85 C
- 安装风格
SMD/SMT
- 封装/箱体
MSOP-8
- 封装
Reel
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
ST |
SSOP28 |
3782 |
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票! |