位置:ST3237EBDR > ST3237EBDR详情
ST3237EBDR中文资料
厂家型号
ST3237EBDR
文件大小
600.55Kbytes
页面数量
15
功能描述
짰5KV ESD-PROTECTED, 1mA, 3 TO 5.5V, 250KBPS, RS-232 TRANSCEIVER WITH STAND-BY
缓冲器和线路驱动器 Transcvr 5Drvr/3Rcvr
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
ST3237EBDR数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTION
The ST3237E is a 3V to 5.5V powered EIA/TIA-232 and V.28/V.24 communication interfaces high data-rate capability and enhanced electrostatic discharge (ESD) protection at ±8KV using IEC1000-4-2 contact discharge and ±15kV using Human Body Model (HBM). The other pins are protected with standard ESD protection at ±2kV using HBM method. The ST3237C is a transceiver (5 drivers, 3 receivers) for fast modem applications.
■ EDS PROTECTION FOR RS-232 I/O PINS:
±15KV HUMAN BODY MODEL
±8KV IEC 1000-4-2 CONTACT DISCHARGE
■ 1µA LOW POWER SHUTDOWN WITH
RECEIVERS ACTIVE
■ GUARENTEED DATA RATE
250Kbps (Normal Operation)
1Mbps (Very High Speed Operation)
■ GUARANTEED SLEW RATE RANGE
6V/µs (Normal Operation)
24V/µs (Very High Speed Operation)
■ 0.1µF EXTERNAL CAPACITORS
■ FLOW-THROUGH PINOUT
■ AVAILABLE IN SO-28, SSOP-28 AND
TSSOP28
■ LOW SUPPLY CURRENT 300µA
ST3237EBDR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ST3237EBDR
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Micrel
  • 输入线路数量
    1
  • 输出线路数量
    2
  • 极性
    Non-Inverting
  • 电源电压-最大
    +/- 5.5 V
  • 电源电压-最小
    +/- 2.37 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    MSOP-8
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-13 23:00:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
STMicroelectronics
25+
N/A
20948
样件支持,可原厂排单订货!
25+
N/A
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
全新原厂原装现货!受权代理!可送样可提供技术支持!
18+
ICTXRX5.5VRS23228SOIC
公司原装现货
24+
28-SO
一级代理/放心采购
STM
SOP-28
就找我吧!--邀您体验愉快问购元件!
ST
22+
28SO
原厂渠道,现货配单
ST/意法
22+
N
十七年VIP会员,诚信经营,一手货源,原装正品可零售!
STM
SSOP28
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!