位置:首页 > IC中文资料第85页 > ST3237EBDR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ST3237EBDR
짰5KV ESD-PROTECTED, 1mA, 3 TO 5.5V, 250KBPS, RS-232 TRANSCEIVER WITH STAND-BY
DESCRIPTION The ST3237E is a 3V to 5.5V powered EIA/TIA-232 and V.28/V.24 communication interfaces high data-rate capability and enhanced electrostatic discharge (ESD) protection at ±8KV using IEC1000-4-2 contact discharge and ±15kV using Human Body Model (HBM). The other pins are protected with
STMICROELECTRONICS
意法半导体
ST3237EBDR
짹 15KV ESD-protected, 1關A, 3 to 5.5V, 250Kbps RS-232 Transceiver with stand-by
文件:295.93 Kbytes Page:17 Pages
STMICROELECTRONICS
意法半导体
ST3237EBDR
文件:769.75 Kbytes Page:18 Pages
ST3237EBDR
封装/外壳:28-SOIC(0.295",7.50mm 宽) 包装:卷带(TR) 描述:IC TRANSCEIVER FULL 5/3 28SO 集成电路(IC) 驱动器,接收器,收发器
3 TO 5.5V, 250KBPS, RS-232 TRANSCEIVER WITH STAND-BY
DESCRIPTION The ST3237 is a 3V to 5.5V powered EIA/TIA-232 and V.28/V.24 communication interfaces high data-rate capabilities. ST3237 is a transceiver (5 drivers, 3 receivers) for fast modem applications. ■ 1µA LOW POWER SHUTDOWN WITH RECEIVERS ACTIVE ■ GUARENTEED DATA RATE 250Kbps (Normal Oper
ST3237EBDR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ST3237EBDR
  • 功能描述
    缓冲器和线路驱动器 Transcvr 5Drvr/3Rcvr
  • RoHS
  • 制造商
    Micrel
  • 输入线路数量
    1
  • 输出线路数量
    2
  • 极性
    Non-Inverting
  • 电源电压-最大
    +/- 5.5 V
  • 电源电压-最小
    +/- 2.37 V
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    MSOP-8
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-13 23:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
N/A
21000
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
25+
N/A
样件支持,可原厂排单订货!
STM
SSOP28
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!