SRF20150C | Rectifiers | MIC 昌福电子 | ||
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS FEATURES ● Metal of silicon rectifier , majority carrier conduction ● Guard ring for transient protection ● Low power loss,high efficiency ● High current capability,low VF ● High surge capacity ● Plastic package has UL flammability classification 94V-0 ● For use in low voltage,high frequenc | HY 虹扬科技 | |||
20A 150V SCHOTTKY RECTIFIER Features Super Low Forward Voltage ( SLVF® ) Drop Reliable High Temperature Operation Softest, fast switching capability 150oC Operating Junction Temperature Lead Free Finish, RoHS Compliant | DGNJDZ 南晶电子 | |||