SRF20150CT | SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS FEATURES ● Metal of silicon rectifier , majority carrier conduction ● Guard ring for transient protection ● Low power loss,high efficiency ● High current capability,low VF ● High surge capacity ● Plastic package has UL flammability classification 94V-0 ● For use in low voltage,high frequenc | HY 虹扬科技 | ||
SRF20150CT | 20A 150V SCHOTTKY RECTIFIER Features Super Low Forward Voltage ( SLVF® ) Drop Reliable High Temperature Operation Softest, fast switching capability 150oC Operating Junction Temperature Lead Free Finish, RoHS Compliant | DGNJDZ 南晶电子 | ||
SRF20150CT | Schottky Diodes | DACO 罡境电子 | ||
SRF20150CT | SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS 文件:141 Kbytes Page:3 Pages | HY 虹扬科技 | ||
SRF20150CT | Schottky Barrier Recitifiers 文件:481.9 Kbytes Page:4 Pages | HY 虹扬科技 | ||
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 文件:107.75 Kbytes Page:2 Pages | DGNJDZ 南晶电子 | |||
SRF20150CT产品属性
- 类型
描述
- VRRM(V):
150
- Io@Tc(A):
20
- Io@Tc(℃):
125
- IFSM(A):
150
- IR@Tj25℃ (mA):
0.5
- VF(V):
0.95
- IF(A):
10
- Tj:
-65℃ to +150℃
| IC供应商 | 芯片型号 | 品牌 | 批号 | 封装 | 库存 | 备注 | 价格 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
SIRENZA |
23+ |
SSOP |
2569 |
全新原装假一赔十 |
RFMD |
TSSOP-16 |
9850 |
只做原装正品现货或订货假一赔十! |
SIRENZAMICRODEVICES |
25+ |
NA |
原装 |
RFMD |
24+ |
TSSOP-16 |
原装现货,可开13%税票 |
QORVO |
22+ |
N/A |
公司只做原装 品质保证 |
MOSPEC |
25+ |
TO-220F |
原装正品真实现货杜绝虚假 |
MOTOROLA/摩托罗拉 |
23+ |
TO-59 |
原装正品代理渠道价格优势 |
PEC |
24+ |
220F |