位置:首页 > IC中文资料 > SR20150C
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SR20150C
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
MIC
昌福电子
SR20150C
20.0A SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS -40V- 200V
PACELEADER
霈峰
SR20150C
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER VOLTAGE RANGE 20 to 200 Volts CURRENT 20.0 Ampere
文件:234.42 Kbytes Page:3 Pages
RECTRON
丽正
SR20150C
Schottky Barrier Rectifiers
WILLAS
威伦电子
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
SAMYANG
三阳电子
SAMYANG
三阳电子
20A 150V SCHOTTKY RECTIFIER
DGNJDZ
南晶电子
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SUNMATE
森美特
FEATURES ● Metal of silicon rectifier , majority carrier conduction ● Guard ring for transient protection ● Low power loss,high efficiency ● High current capability,low VF ● High surge capacity ● Plastic package has UL flammability classification 94V-0 ● For use in low voltage,high frequenc
HY
虹扬科技
COMCHIP
典琦
文件:195.44 Kbytes Page:3 Pages
RECTRON
丽正
Schottky Barrier Recitifiers
文件:481.47 Kbytes Page:4 Pages
HY
虹扬科技
20.0 AMP SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
文件:70.95 Kbytes Page:2 Pages
GWSEMI
唯圣电子
文件:128.5 Kbytes Page:2 Pages
DGNJDZ
南晶电子
HORNBY
南通康比电子
肖特基整流管
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Schottky Barrier Rectifiers Diodes
COMCHIP
典琦
HIGH VOLTAGE POWER SCHOTTKY RECTIFIER
STMICROELECTRONICS
意法半导体
SR20150C产品属性
  • 类型
    描述
  • IFAV (A):
    20
  • IFSM (A) 8.3ms single half sine-wave:
  • VF_Max(V):
    0.92
  • VF_IF(A):
    10
  • IR @ Ta=25℃_Max(μA):
    200
  • IR @ Ta=25℃_VR(V):