位置:首页 > IC中文资料第4046页 > SPEF120100
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SPEF120100
按动开关
切换时限: Non shorting\n全行程: 2.7mm\n动作力: 3N\n安装方法: PC board\n电路数: 1\n接点数: 2\n动作: Alternate\n端子形状: Dip\n尺寸(W×D×H): 9.4×9.0×6.9mm\n使用温度范围: -40℃ to +85℃\n最大额定/最小额定(电阻负载): 1A 14.5V DC/50μA 3V DC\n电性能: \n接触电阻(初期/寿命后): 100mΩ max./1Ω max.\n绝缘电阻: 3MΩ min. 100V DC\n耐电压: 100V AC for 1 minute\n\n机械性能: \n操作部强度: \n操;
ALPSALPINE
阿尔派
SPEF120100
1.5mm-travel Vertical Type
文件:996.81 Kbytes Page:4 Pages
ALPS
阿尔卑斯
120 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
MCC
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 120A
Features High Surge Capability Types Up to 100V VRRM
TEL
TEL
Low-profile One-way Detector Switch
[ALPS] Low-profile One-way Detector Switch The 2mm long stroke made the thin 1.2mm profile possible. Features ● Low-profile:only 1.2mm from the print substrates installation surface. ● Available for reflow soldering. ● The double-sided sliding contact provides high reliability. Applications
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
SPEF120100产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SPEF120100
  • 功能描述
    按钮开关 1 Amp at 14.5 Volts 3 N
  • RoHS
  • 制造商
    C&K Components
  • 触点形式
    2 NC - 2 NO
  • 开关功能
    ON ? OFF
  • 电流额定值
    4 A 电压额定值
  • AC
    12 V to 250 V 电压额定值
  • DC
    12 V to 50 V
  • 安装风格
    Through Hole
  • 照明
    Illuminated
  • 照明颜色
    None IP
  • 等级
    IP 40
  • 端接类型
    Solder
  • 触点电镀
    Silver
  • 执行器
    Square
  • 可燃性等级
    UL 94 V-0