位置:首页 > IC中文资料 > SMBF180CA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SMBF180CA
600W 180V TVS transient suppressor diode
SMBF180CA
SMBF180CA
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPESSOR DIODE
文件:1.14874 Mbytes Page:4 Pages
SMBF180CA
TVS
MCC
Plastic Medium Power Silicon PNP Transistor
MOTOROLA
摩托罗拉
POWER TRANSISTORS(3.0A,40-80V,12.5W)
COMPLEMENTARY SILICON PLASTIC POWER TRANSISTORS
MOSPEC
统懋
Silicon Power Transistor High Power Audio Amplifier
Description: The NTE180 (PNP) and NTE181 (NPN) are silicon complementary transistors in a TO3 type case designed for use as output devices in complementary audio amplifiers to 100 watts music power per channel. Features: • High DC Current Gain: hFE = 25 – 100 @ IC = 7.5A • Excellent
NTE
500 mW DHD ZENER DIODE DO-35
DESCRIPTION NEC Type RD2.0E to RD200E Series are planar type zener diode in the popular DO-35 package with DHD (Double Heatsink Diode) construction having allowable power dissipation of 500 mW. To meet various application at customers, Vz (zener voltage) is classified into the tight tolerance und
NEC
瑞萨
500 mW DHD ZENER DIODE DO-35