位置:首页 > IC中文资料 > SB10200F
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SB10200F
10A HIGH VOLTAGE SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
Schottky Barrier Chip Guard Ring for Transient Protection Low Forward Voltage Drop Low Power Loss, High Efficiency High Surge Current Capability Epoxy Meets UL 94V-0 Classification Ideally Suited for Use in High Frequency SMPS, Inverters and As Free Wheeling Diodes
WTE
Won-Top Electronics
SB10200F
WTE
Won-Top Electronics
SB10200F
美丽微半导体
SB10200F
文件:67.58 Kbytes Page:4 Pages
丝印代码:SB10200FCT;10A Power Schottky Barrier Rectifiers - 20V-200V
文件:105.34 Kbytes Page:6 Pages
FORMOSA
美丽微半导体
Power Schottky Rectifier - 10Amp 200Volt
Power Schottky Rectifier - 10Amp 45~200Volt □ Features -Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classifications 94V-0 -High Junction Temperature Capability -Low forward voltage, high current capability -High surge capacity -Low power loss, high efficiency
SIRECT
矽莱克半导体
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER VOLTAGE: 200V CURRENT: 10.0A