位置:首页 > IC中文资料第4261页 > RT424012F
RT424012F价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
RT424012F
Power PCB Relay RT2
MACOM
RT424012F
16 Amp PC Board Miniature Relay
MACOM
RT424012F
包装:散装 描述:RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V 继电器 功率继电器,高于 2 A
ETC
知名厂家
RT424012F
ETC
知名厂家
RT424012F
General Purpose Power Relay, DC, Monostable, 2 Form C DPDT-CO, 8 A Contact Rating, 12 VDC Coil Voltage, SCHRACK Power PCB Relay RT2
TECHSPRAY
Miniature Printed Circuit Board Relays, Sockets and Accessories
Features • SPST through DPDT contact arrangements. • Immersion cleanable and flux tight versions available. • VDE 10mm spacing, 5kV dielectric, coil to contacts. • UL Class F coil insulation system. • Conforms to UL 508, 1873, 353 and 1950. • Low profile; 15.7mm height. • Sens
SIEMENS
西门子
Power PCB Relay
文件:246.94 Kbytes Page:3 Pages
Power PCB Relay
文件:245.21 Kbytes Page:3 Pages
文件:528.06 Kbytes Page:4 Pages
RT424012F产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    RT424012F
  • 功能描述
    通用继电器 DPDT 12VDC 8A PCB
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V
  • 安装风格
    Chassis
更新时间:2026-5-14 18:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TE CONNECTIVITY美国泰科
2450+
NA
只做原厂原装正品现货或订货假一赔十!
TE/泰科
功率继电器
原装正品现货供应商原厂货源渠道订货
DIP
原装长期供货!
SCHRACK
18+
DIP
保证进口原装可开17%增值税发票