位置:RT424012F > RT424012F详情
RT424012F中文资料
厂家型号
RT424012F
文件大小
542.94Kbytes
页面数量
3
功能描述
Power PCB Relay RT2
通用继电器 DPDT 12VDC 8A PCB
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
MACOM
RT424012F数据手册规格书PDF详情
RTseries (DC Coil) 16 Amp PC Board Miniature Relay
Features
• SPST through DPDT contact arrangements.
• Immersion cleanable and flux tight versions available.
• VDE 10mm spacing, 5kV dielectric, coil to contacts.
• UL Class F (155°C) coil insulation system.
• Conforms to UL 508, 1873, 353 and 1950.
• Low profile; 15.7mm height.
• Sensitive coil; 400mW.
• Withstand surge voltage of 10,000V.
• Potter & Brumfield or Schrack brand.
RT424012F产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    RT424012F
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V
  • 安装风格
    Chassis
更新时间:2026-5-14 16:30:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SChRACK
25+
继电器
2212
原装现货价格优惠!
TE/泰科
/
一级代理,原装现货
TE/泰科
24+
DIP8
原装品质,专业护航,省心采购,就选橙椒科技!
SCHRACK
18+
DIP
保证进口原装可开17%增值税发票