位置:首页 > IC中文资料第1290页 > RT424012
RT424012价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
RT424012
Miniature Printed Circuit Board Relays, Sockets and Accessories
Features • SPST through DPDT contact arrangements. • Immersion cleanable and flux tight versions available. • VDE 10mm spacing, 5kV dielectric, coil to contacts. • UL Class F coil insulation system. • Conforms to UL 508, 1873, 353 and 1950. • Low profile; 15.7mm height. • Sens
SIEMENS
西门子
RT424012
Power PCB Relay
文件:246.94 Kbytes Page:3 Pages
MACOM
RT424012
Power PCB Relay RT2
文件:215.26 Kbytes Page:3 Pages
MACOM
RT424012
包装:管件 描述:RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V 继电器 功率继电器,高于 2 A
ETC
知名厂家
RT424012
ETC
知名厂家
RT424012
继电器
TECHSPRAY
16 Amp PC Board Miniature Relay
Power PCB Relay RT2
General Purpose Relays PCB Relays
General Purpose Power Relay, DC, Monostable, 2 Form C DPDT-CO, 8 A Contact Rating, 12 VDC Coil Voltage, SCHRACK Power PCB Relay RT2
TECHSPRAY
Power PCB Relay
文件:528.06 Kbytes Page:4 Pages
RT424012产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    RT424012
  • 功能描述
    通用继电器 DPDT 8A 12VDC PCB
  • RoHS
  • 制造商
    Omron Electronics
  • 触点形式
    1 Form A(SPST-NO)
  • 触点电流额定值
    150 A
  • 线圈电压
    24 VDC
  • 线圈电阻
    144 Ohms
  • 线圈电流
    167 mA
  • 切换电压
    400 V
  • 安装风格
    Chassis
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TE(泰科)
26+
DIP-8
10548
原厂订货渠道,支持账期,一站式服务!
TYCO/泰科
DIP
只做原装,假一罚十,专营继电器!
TE/泰科
25+
Connector
TE/泰科全新原装RT424012即刻询购立享优惠#长期有排单订
TE CONNECTIVITY美国泰科
NA
只做原厂原装正品现货或订货假一赔十!
功率继电器
原装正品现货供应商原厂货源渠道订货
TYCO
18+
DIP
保证进口原装可开17%增值税发票