位置:首页 > IC中文资料第3547页 > RFP14N06
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
RFP14N06
14A, 60V, 0.100 Ohm, N-Channel Power MOSFET
INTERSIL
RFP14N06
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 14A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.1Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
RFP14N06
RENESAS
瑞萨
14A, 60V, 0.100 Ohm, Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
14A, 60V, 0.100 Ohm, Logic Level, N-Channel Power MOSFETs These are N-Channel power MOSFETs manufactured using the MegaFET process. This process, which uses feature sizes approaching those of LSI integrated circuits, gives optimum utilization of silicon, resulting in outstanding performance.
INTERSIL
FEATURES ·Drain Current -ID= 14A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.1Ω(Max)@VGS= 5V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
RFP14N06产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    RFP14N06
  • 制造商
    Rochester Electronics LLC
  • 功能描述
    - Bulk
  • 制造商
    Harris Corporation
更新时间:2026-5-13 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
RFPOWER
24+
陶瓷电阻
80000
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增