位置:首页 > IC中文资料第3547页 > RFP14N06L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
RFP14N06L
14A, 60V, 0.100 Ohm, Logic Level, N-Channel Power MOSFETs
14A, 60V, 0.100 Ohm, Logic Level, N-Channel Power MOSFETs These are N-Channel power MOSFETs manufactured using the MegaFET process. This process, which uses feature sizes approaching those of LSI integrated circuits, gives optimum utilization of silicon, resulting in outstanding performance.
INTERSIL
RFP14N06L
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 14A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.1Ω(Max)@VGS= 5V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
14A, 60V, 0.100 Ohm, N-Channel Power MOSFET
INTERSIL