位置:首页 > IC中文资料 > PHW8N50E
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHW8N50E
PowerMOS transistors Avalanche energy rated
PHILIPS
飞利浦
PHW8N50E
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID=8.5A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 500V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.85Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
TMOS POWER FET 8.0 AMPERES 500 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
PHILIPS
飞利浦
TMOS POWER FET 8.0 AMPERES 500 VOLTS RDS(on) = 0.8 OHM