位置:首页 > IC中文资料 > PHP8N50E
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHP8N50E
PowerMOS transistors Avalanche energy rated
PHILIPS
飞利浦
PHP8N50E
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID=8.5A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 500V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 0.85Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
PHP8N50E
ETC
知名厂家
TMOS POWER FET 8.0 AMPERES 500 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
PHILIPS
飞利浦
TMOS POWER FET 8.0 AMPERES 500 VOLTS RDS(on) = 0.8 OHM
文件:158.6 Kbytes Page:6 Pages
MOTOROLA
摩托罗拉
更新时间:2026-5-14 14:35:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
恩XP
23+
TO-220
11846
一级代理商现货批发,原装正品,假一罚十
MINI
24+
SMD
MINI-CIRCUITS
DIP
只做原厂原装正品终端客户免费申请样品
PHSSEMICONDUCTOR
24+
NA
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增