位置:首页 > IC中文资料 > PHP4N40E
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHP4N40E
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 4.4A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 400V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 1.8Ω(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
PHP4N40E
PowerMOS transistors Avalanche energy rated
文件:78.31 Kbytes Page:9 Pages
PHILIPS
飞利浦
PHOTO SCR OPTOCOUPLERS
DESCRIPTION The 4N39 and 4N40 have a gallium-arsenide infrared emitting diode optically coupled with a light activated silicon controlled rectifier in a dual in-line package. FEATURES • 10 A, T2L compatible, solid state relay • 25 W logic indicator lamp driver • 400 V symmetrical transistor c
FAIRCHILD
仙童半导体
TMOS POWER FET 4.0 AMPERES 400 VOLTS RDS(on) = 1.8 OHM