位置:首页 > IC中文资料 > PHP37N06LT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHP37N06LT
TrenchMOS transistor Logic level FET
PHILIPS
飞利浦
PHP37N06LT
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 37A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 55V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 32mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
PHILIPS
飞利浦
TrenchMOS transistor Standard level FET
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope using ’trench’ technology. The device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended for use in DC-DC converters a
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope suitable for surface mounting. Using ’trench’ technology the device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended
更新时间:2026-5-14 22:58:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
恩XP
2016+
TO220
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!