位置:首页 > IC中文资料第312页 > PHD37N06LT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
PHD37N06LT
TrenchMOS transistor Logic level FET
PHILIPS
飞利浦
PHD37N06LT
N-Channel 60-V (D-S) MOSFET
FEATURES • TrenchFET® Power MOSFET • 175 °C Junction Temperature
VBSEMI
微碧半导体
PHD37N06LT
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 37A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 55V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 32mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·DC-to-DC Converter ·General Industrial Applications ·Power Motor Control
ISC
无锡固电
PHD37N06LT
ETC
知名厂家
TrenchMOS transistor Standard level FET
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope suitable for surface mounting. Using ’trench’ technology the device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended
PHILIPS
飞利浦
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope using ’trench’ technology. The device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended for use in DC-DC converters a
PHD37N06LT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    PHD37N06LT
  • 功能描述
    MOSFET TAPE13 PWR-MOS
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
N
24+
TO-252
80000
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增