位置:首页 > IC中文资料第2253页 > NTD32N06
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NTD32N06
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 32A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 26mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
NTD32N06
功率 MOSFET,60V,32A,26mΩ,单 N 沟道,DPAK
ONSEMI
安森美半导体
NTD32N06
32 Amps, 60 Volts, N?묬hannel DPAK
文件:71.84 Kbytes Page:8 Pages
ONSEMI
安森美半导体
ISC
无锡固电
FEATURES ·Drain Current -ID= 32A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 60V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 28mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
功率 MOSFET,60V,32A,28mΩ,单 N 沟道,DPAK,逻辑电平
N-Channel 60 V (D-S) MOSFET
文件:960.08 Kbytes Page:7 Pages
VBSEMI
微碧半导体
N-Channel 60 V (D-S) MOSFET
VBSEMI
微碧半导体
Power MOSFET 32 Amps, 60 Volts, Logic Level(N-Channel DPAK)
Power MOSFET 32 Amps, 60 Volts
Power MOSFET 32 Amps, 60 Volts
N-Channel 60 V (D-S) MOSFET
N-Channel 60 V (D-S) MOSFET
文件:896.96 Kbytes Page:6 Pages
N-channel enhancement mode field effect transistor
PHILIPS
飞利浦
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTOR
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE POWER MOS TRANSISTOR ■ TYPICAL RDS(on)= 0.045Ω ■ AVALANCHE RUGGED TECHNOLOGY ■ 100 AVALANCHE TESTED ■ REPETITIVE AVALANCHE DATA AT 100°C ■ LOW GATE CHARGE ■ HIGH CURRENT CAPABILITY ■ LOGIC LEVEL COMPATIBLE INPUT ■ 175°C OPERATING TEMPERATURE ■ APPLICATION ORIE
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
NTD32N06产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    NTD32N06
  • 功能描述
    MOSFET 60V 32A N-Channel
  • RoHS
  • 制造商
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms