位置:首页 > IC中文资料 > NP80N03DLE
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
NP80N03DLE
SWITCHING N-CHANNEL POWER MOS FET
DESCRIPTION These products are N-channel MOS Field Effect Transistors designed for high current switching applications. FEATURES • Channel Temperature 175 degree rated • Super Low on-state Resistance RDS(on)1 = 7.0 mΩ MAX. (VGS = 10 V, ID = 40 A) RDS(on)2 = 9.0 mΩ MAX. (VGS = 5 V, ID
NEC
瑞萨
NP80N03DLE
MOS FIELD EFFECT TRANSISTOR
SWITCHING N-CHANNEL POWER MOS FET FEATURES • Channel Temperature 175 degree rated • Super Low on-state Resistance RDS(on)1 = 7.0 mΩ MAX. (VGS = 10 V, ID = 40 A) RDS(on)2 = 9.0 mΩ MAX. (VGS = 5 V, ID = 40 A) RDS(on)3 = 11 mΩ MAX. (VGS = 4.5 V, ID = 40 A) • Low input capacitance Ciss = 26
RENESAS
瑞萨
NP80N03DLE
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID= 80A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS= 30V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 9.0mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
NP80N03DLE
Power MOSFETs-Power MOSFETs for Automotive
RENESAS
NP80N03DLE
MOS FIELD EFFECT TRANSISTOR SWITCHING N-CHANNEL POWER MOS FET
文件:224.27 Kbytes Page:10 Pages
NEC
MOS FIELD EFFECT TRANSISTOR
SIPMOS Power Transistor
SIEMENS
西门子
SIPMOS Power Transistor
SIEMENS
西门子
NP80N03DLE产品属性
  • 类型
    描述
  • ID (A):
    80
  • Downloadable:
    SPICE
  • RDS (ON) (mohm) max. @10V or 8V: