位置:首页 > IC中文资料第256页 > MTB60N06HD
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MTB60N06HD
TMOS POWER FET 60 AMPERES 60 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
MTB60N06HD
N?묬hannel Power MOSFET
文件:284.62 Kbytes Page:11 Pages
ONSEMI
安森美半导体
MTB60N06HD
N−Channel Power MOSFET
ONSEMI
安森美半导体
丝印代码:D2PAK;N-Channel 60-V (D-S) MOSFET
文件:986.07 Kbytes Page:8 Pages
VBSEMI
微碧半导体
N?묬hannel Power MOSFET
MOTOROLA
摩托罗拉
TMOS POWER FET 60 AMPERES 60 VOLTS RDS(on) = 0.014 OHM
TrenchMOS transistor Logic level FET
PHILIPS
飞利浦
TrenchMOS transistor Standard level FET
GENERAL DESCRIPTION N-channel enhancement mode standard level field-effect power transistor in a plastic envelope using ’trench’ technology. The device features very low on-state resistance and has integral zener diodes giving ESD protection up to 2kV. It is intended for use in DC-DC converters a
PHILIPS
飞利浦
MTB60N06HD产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MTB60N06HD
  • 制造商
    ON Semiconductor
  • 功能描述
    Trans MOSFET N-CH 60V 60A 3-Pin(2+Tab) D2PAK