位置:首页 > IC中文资料第7410页 > MIC22200
MIC22200价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MIC22200
4MHz 2A Synchronous Buck Regulator w/Programmable Frequency
The MIC22200 is a high efficiency, 2A integrated switch synchronous buck (step-down) regulator. The MIC22200 switching frequency is programmable from 800kHz to 4MHz, allowing the customer to optimize their designs either for efficiency or for the smallest footprint. The regulator achieves efficienci • Input voltage range: 2.6V to 5.5V \n• Adjustable output voltage option down to 0.7V \n• Output current to 2A \n• Full sequencing and tracking capability \n• Easy RC compensation \n• Power On Reset (POR) output\n• Efficiency >90% across a broad load range \n• Operating frequency: Programmable f;
MICROCHIP
微芯科技
MIC22200
2A Integrated Switch Synchronous Buck Regulator with Frequency Programmable from 800kHz to 4MHz
文件:1.09635 Mbytes Page:22 Pages
MICREL
麦瑞半导体
MICREL
麦瑞半导体
封装/外壳:12-VFDFN 裸焊盘,12-MLF® 功能:降压 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 12MLF 集成电路(IC) 稳压器 - DC-DC 开关稳压器
MICROCHIP
微芯科技
2A 200V Schottky diode
文件:317.357 Kbytes Page:2 Pages
SUNMATE
森美特
PDF上传者:深圳冠荣电子有限公司
FXP FlexiPlug짰 HYBRID PLUGGABLE BLOCK Screw/Pressure-Plate Termination
文件:451.62 Kbytes Page:4 Pages
AMPHENOL
安费诺
AMPHENOL
安费诺
MIC22200产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MIC22200
  • 制造商
  • 制造商全称
    Micrel Semiconductor
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 11:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
22+
VDFN-12
12245
现货,原厂原装假一罚十!
23+
DFN-12
受权代理!全新原装现货特价热卖!
MLF-12
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价