位置:首页 > IC中文资料 > MBR40150
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR40150
40.0 AMP S . S c h o ttky Barrier Rectifiers
Features  Plastic material used carries Underwriters Laboratory Classifications 94V-0  Metal silicon rectifier, majority carrier conduction  Low power loss, high efficiency  High current capability, low forward voltage drop  High surge capability  For use in low voltage, high frequenc
SY
顺烨电子
MBR40150
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER 40A 150V
LXMICRO
广东凌讯微电子
MBR40150
文件:1.18377 Mbytes Page:2 Pages
SHUNYE
顺烨电子
MBR40150
40 Amp Schottky Barrier Rectifiers
文件:263.47 Kbytes Page:2 Pages
SECOS
喜可士
丝印代码:MBR40150PT;Schottky Barrier Rectifiers
RFE
RFE international
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
SAMYANG
三阳电子
MBR40150CT SCHOTTKY RECTIFIER
SMCDIODE
桑德斯微电子
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SUNMATE
森美特
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 • Metal silicon junction ,majority carrier conduction • Guard ring for overvoltage protection • Low power loss ,high efficiency • High current capability ,Low forward voltage drop • Single rectifier cons
GXELECTRONICS
星合电子
40 to 200 Volts Forward Current - 40.0 Amperes
FEATURES ♦ The plastic package carries Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 ♦ Construction utilizes void-free molded plastic technique ♦ Low reverse leakage ♦ High forward surge current capability ♦ High temperature soldering guaranteed: 250 °C,0.25”(6.35mm) from case for
CHENDA
辰达半导体
40A SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
PRODUCT FEATURES 1. FLAMMABILITY CLASSIFICATION 94V-0 2. EXTREMELY LOW VF 3. LOW STORED CHARGE 4. MAJORITY CARRIER CONDUCTION 5. LOW POWER LOSS/HIGH EFFICIENCY 6. CASE: TRANSFER MOLDED TO-220AB FOR MBR40xxxCT ITO-220AB FOR MBR40xxxFCT 7. DIMENSIONS IN INCHES AND (MILLIMETERS) 8.
FRONTIER
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SUNMATE
森美特
PANJIT
強茂
40Ampere Heatsink Dual Common Cathode Schottky Barrier Rectifier Diodes
THINKISEMI
思祁半导体
MBR40150WT SCHOTTKY RECTIFIER
SMCDIODE
桑德斯微电子
SECOS
喜可士
Low Reverse Current
文件:132.34 Kbytes Page:3 Pages
UTC
友顺
Low Reverse Current
UTC
友顺
文件:853.19 Kbytes Page:4 Pages
YFWDIODE
佑风微
SCHOTTKY RECTIFIER
文件:249.36 Kbytes Page:5 Pages
SMC
Power Schottky Rectifier - 40Amp 150Volt
文件:147.69 Kbytes Page:4 Pages
SIRECT
矽莱克半导体
SKTECHNOLGYSHIKE Electronics
时科广东时科微实业有限公司
肖特基二极管
JINGDAO
晶导
SKTECHNOLGYSHIKE Electronics
YFWDIODE
佑风微
封装/外壳:TO-220-3 包装:管件 描述:SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS 150V 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
MCC
肖特基
WPI
SIRECT
矽莱克半导体
HORNBY
南通康比电子
ISC
无锡固电
TSC
台湾半导体
TSC
台湾半导体
40.0A SCHOTTKY BARRIER DIODE
ZSELEC
淄博圣诺
40.0A SCHOTTKY BARRIER DIODE
ZSELEC
淄博圣诺
封装/外壳:TO-247-3 包装:管件 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
40.0 Amperes Heat Sink Dual Common Anode Schottky Half Bridge Rectifiers
THINKISEMI
思祁半导体
SCHOTTKY RECTIFIER
文件:271.9 Kbytes Page:6 Pages
SMC
Toroidal Surface Mount Inductors
DESCRIPTION The 4000 series is a range of surface mount toroidal inductors designed for use in switching power supplies and DC/DC converters. The parts are ideal for applications requiring low profile compact components in a surface mount package. FEATURES ■ 3.3µH to 330µH ■ Surface Mounting