位置:首页 > IC中文资料第565页 > STPS40150CW
STPS40150CW价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STPS40150CW
HIGH VOLTAGE POWER SCHOTTKY RECTIFIER
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STPS40150CW
Schottky Barrier Rectifier
ISC
无锡固电
STPS40150CW
150 V power Schottky rectifier
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STPS40150CW
封装/外壳:TO-247-3 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
Toroidal Surface Mount Inductors
DESCRIPTION The 4000 series is a range of surface mount toroidal inductors designed for use in switching power supplies and DC/DC converters. The parts are ideal for applications requiring low profile compact components in a surface mount package. FEATURES ■ 3.3µH to 330µH ■ Surface Mounting
CANDD
MBRB40150CT SCHOTTKY RECTIFIER
SMCDIODE
桑德斯微电子
STPS40150CW产品属性
  • 型号
    STPS40150CW
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 2x30 Amp 100 Volt
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW