位置:首页 > IC中文资料 > MBR40150CT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR40150CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
FEATURES • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 • Metal silicon junction ,majority carrier conduction • Guard ring for overvoltage protection • Low power loss ,high efficiency • High current capability ,Low forward voltage drop • Single rectifier cons
GXELECTRONICS
星合电子
MBR40150CT
40 to 200 Volts Forward Current - 40.0 Amperes
FEATURES ♦ The plastic package carries Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 ♦ Construction utilizes void-free molded plastic technique ♦ Low reverse leakage ♦ High forward surge current capability ♦ High temperature soldering guaranteed: 250 °C,0.25”(6.35mm) from case for
CHENDA
辰达半导体
MBR40150CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER
SAMYANG
三阳电子
MBR40150CT
MBR40150CT SCHOTTKY RECTIFIER
SMCDIODE
桑德斯微电子
MBR40150CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
SUNMATE
森美特
MBR40150CT
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS
文件:370.64 Kbytes Page:3 Pages
SKTECHNOLGYSHIKE Electronics
时科广东时科微实业有限公司
MBR40150CT
肖特基二极管
JINGDAO
晶导
MBR40150CT
封装/外壳:TO-220-3 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
SMCDIODE
桑德斯微电子
MBR40150CT
Power Schottky Rectifier - 40Amp 150Volt
文件:147.69 Kbytes Page:4 Pages
SIRECT
矽莱克半导体
MBR40150CT
文件:853.19 Kbytes Page:4 Pages
YFWDIODE
佑风微
MBR40150CT
SCHOTTKY RECTIFIER
文件:249.36 Kbytes Page:5 Pages
SMC
YFWDIODE
佑风微
封装/外壳:TO-220-3 包装:管件 描述:SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS 150V 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
MCC
肖特基
WPI
SKTECHNOLGYSHIKE Electronics
Toroidal Surface Mount Inductors
DESCRIPTION The 4000 series is a range of surface mount toroidal inductors designed for use in switching power supplies and DC/DC converters. The parts are ideal for applications requiring low profile compact components in a surface mount package. FEATURES ■ 3.3µH to 330µH ■ Surface Mounting