位置:首页 > IC中文资料第1070页 > ISL6525CB
ISL6525CB价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ISL6525CB
Buck and Synchronous-Rectifier Pulse-Width Modulator (PWM) Controller
INTERSIL
ISL6525CB
INTERSIL
ISL6525CB
封装/外壳:14-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 功能:降压 包装:卷带(TR) 描述:IC REG CTRLR BUCK 14SOIC 集成电路(IC) PMIC - 稳压器 - DC DC 开关式控制器
RENESAS
瑞萨
ISL6525CB
封装/外壳:14-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 功能:降压 包装:卷带(TR) 描述:IC REG CTRLR BUCK 14SOIC 集成电路(IC) DC-DC 开关控制器
RENESAS
瑞萨
ISL6525CB
文件:754.33 Kbytes Page:11 Pages
ISL6525CB
文件:521.909 Kbytes Page:11 Pages
Four-channel Bridge Driver for Compact Dise Players
Overview The LA6525M is a four-channel, high-current bridge driver IC with output muting. It features two dual-output 400mA (max) and two dual-output 700mA (max) channels, making it ideal for use in compact disc players. The LA6525M incorporates a reference voltage switch, a thermal protection c
SANYO
三洋
OFF-LINE SWITCHING REGULATOR WITH POWER MOSFET OUTPUT
ALLEGRO
8-A 5-V/3.3-V Input Adjustable ISR with Short-Circuit protection
文件:193.42 Kbytes Page:8 Pages
TI
德州仪器
ISL6525CB产品属性
  • 型号
    ISL6525CB
  • 功能描述
    IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC
  • RoHS
  • 类别
    集成电路(IC) >> PMIC - 稳压器 - DC DC 切换控制器
  • 系列
  • 标准包装
    4,000
  • 系列
    - PWM
  • 电压模式
  • 输出数
    1 频率 -
  • 最大
    1.5MHz
  • 占空比
    66.7%
  • 电源电压
    4.75 V ~ 5.25 V
  • 降压
  • 升压
  • 回扫
  • 反相
  • 倍增器
  • 除法器
  • Cuk
  • 隔离
  • 工作温度
    -40°C ~ 85°C
  • 封装/外壳
    40-VFQFN 裸露焊盘
  • 包装
    带卷(TR)
更新时间:2026-5-13 22:50:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
德国艾赛斯
23+
模块
全新原装假一赔十
INTERSI
24+
SOP-14
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增