位置:首页 > IC中文资料第1096页 > HGTD10N40F1
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
HGTD10N40F1
10A, 400V and 500V N-Channel IGBTs
INTERSIL
HGTD10N40F1
Description\nThe HGTD10N40F1, HGTD10N40F1S, HGTD10N50F1, and HGTD10N50F1S are n-channel enhancement-mode insulated gate bipolar transistors (IGBTs) designed for high voltage, low on-dissipation applications such as switching regulators and motor drivers. These types can be operated directly from low • 10A, 400V and 500V\n• VCE(ON) 2.5V Max.\n• TFALL ≤1.4µs\n• Low On-State Voltage\n• Fast Switching Speeds\n• High Input ImpedanceApplications\n• Power Supplies\n• Motor Drives\n• Protective Circuits;
RENESAS
瑞萨
INTERSIL
10A, 400V and 500V N-Channel IGBTs with Anti-Parallel Ultrafast Diodes