位置:首页 > IC中文资料 > FST16030
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FST16030
160 Amp Rectifier 20 to 100 Volts Schottky Barrier
MCC
FST16030
Silicon Power Schottky Diode
Features • High Surge Capability • Types from 20 V to 40V VRRM • Isolated to Plate • Not ESD Sensitive
GENESIC
FST16030
SCHOTTKY DIODES MODULE TYPE 160A
Features High Surge Capability Types Up to 100V VRRM
TEL
FST16030
Diode Schottky 30V 160A 3-Pin(3+Tab) TO-249AB
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
FST16030
Schottky Diodes
DACO
罡境电子
FST16030
Schottky Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
FST16030
Silicon Power Schottky Diode
文件:608.08 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
FST16030
封装/外壳:TO-249AB 包装:散装 描述:DIODE MODULE 30V 160A TO249AB 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
封装/外壳:TO-249AB 包装:散装 描述:DIODE SCHOTTKY 30V 80A TO249AB 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
Schottky Diode
文件:360 Kbytes Page:3 Pages
RF POWER TRANSISTOR NPN SILICON
The RF Line NPN Silicon RF Power Transistor Designed for 28 Volt microwave large–signal, common base, Class–C CW amplifier applications in the range 1600 – 1640 MHz. • Specified 28 Volt, 1.6 GHz Class–C Characteristics Output Power = 30 Watts Minimum Gain = 7.5 dB, @ 30 Watts
MACOM
MOTOROLA
摩托罗拉
NPN microwave power transistor
PHILIPS
飞利浦
N-channel TrenchMOS-TM logic level FET
文件:89.81 Kbytes Page:12 Pages
PHILIPS
飞利浦
FST16030产品属性
  • 类型
    描述
  • Io@Tj(A):
    160
  • IFSM(A):
    1200
  • IR@Tj(mA):
    20
  • Designation:
    TO-249AB
  • Type:
    Module
  • Compliance:
    ' ''>
更新时间:2026-5-14 19:39:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MSC
20+
NA
原装优势主营型号-可开原型号增税票
原厂
模块
600
专营模块,继电器,公司原装现货
MSC
25+
MODULE
28
主打螺丝模块系列
23+
模块
原装正品,假一罚十
GeneSiC Semiconductor
24+
DO/TO
986
碳化硅二极管原厂正品全系列现货
23+
专注配单,只做原装进口现货
GeneSiC Semiconductor
22+
TO249AB
原厂渠道,现货配单
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术