位置:首页 > IC中文资料 > FDP032N08B
FDP032N08B价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FDP032N08B
N 沟道,PowerTrench® MOSFET,80V,211A,3.3mΩ
此 N 沟道 MOSFET 采用飞兆半导体先进的 Power Trench®工艺生产,这一先进工艺是专为最大限度地降低通态电阻并保持卓越开关性能而定制的。 •RDS(on) = 2.85mΩ(典型值)@ VGS = 10V, ID = 50A\n•低 FOM RDS(on)*QG\n•低反向恢复电荷,Qrr\n•反向恢复软体二极管\n•使能高效同步整流\n•快速开关速度\n•100% 经过 UIL 测试\n•符合 RoHS 标准;
ONSEMI
安森美半导体
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current : ID=235A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage : VDSS= 75V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance : RDS(on) = 3.2mΩ(Max) @VGS= 10V ·100 avalanche tested ·Minimum Lot-to-Lot variations for robust device performance and reliable operation DESCRIPTION ·motor drive, DC-DC c
ISC
无锡固电
N-Channel PowerTrench짰 MOSFET 75V, 235A, 3.2m廓
文件:624.32 Kbytes Page:8 Pages
FAIRCHILD
仙童半导体
FEATURES · Drain Current -ID=120A@ TC=25℃ · Drain Source Voltage -VDSS= 75V(Min) · Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) = 3.2mΩ(Max)@VGS= 10V DESCRIPTION · Motor Drive, DC-DC Converter, Power Switch and Solenoid Drive.
ISC
无锡固电
文件:552.79 Kbytes Page:8 Pages
FAIRCHILD
仙童半导体
N-Channel MOSFET
文件:1.87092 Mbytes Page:7 Pages
KERSEMI
FDP032N08B产品属性
  • 类型
    描述
  • Pb-free:
    Pb
  • Halide free:
    H
  • Status:
    Active
  • Channel Polarity:
    N-Channel
  • V(BR)DSS Min (V):
    80
  • VGS Max (V):
    ±20
  • VGS(th) Max (V):
    4.5
  • ID Max (A):
    211
  • PD Max (W):
    263
  • RDS(on) Max @ VGS = 10 V(mΩ):
    3.3
  • Qg Typ @ VGS = 10 V (nC):