位置:首页 > IC中文资料 > FDG6306P
FDG6306P价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FDG6306P
P-Channel 2.5V Specified PowerTrench MOSFET
General Description This P-Channel 2.5V specified MOSFET uses a rugged gate version of Fairchild’s advanced PowerTrench process. It has been optimized for power management applications with a wide range of gate drive voltage (2.5V – 12V). Features –0.6 A, –20 V. Rds(on)= 420 mΩ@ VGS= –4.5 V
FAIRCHILD
仙童半导体
FDG6306P
P 沟道,2.5V,指定 PowerTrench® MOSFET,-20 V,-0.6 A,420 mΩ
此P沟道2.5V额定MOSFET是采用飞兆半导体先进的PowerTrench工艺生产的稳固栅极版本。 它已针对栅极驱动电压范围(2.5V – 12V)广泛的电源管理应用进行了优化。 •-0.6 A、-20 V。\n•RDS(ON) = 420 mΩ @ VGS = –4.5 V\n•RDS(ON) = 630 mΩ @ VGS = –2.5 V\n•低栅极电荷 \n•高性能沟道技术可实现极低的RDS(ON)\n•紧凑的工业标准SC70-6表面贴装封装;
ONSEMI
安森美半导体
VTR Recording Video Signal Processing Circuit
Features ● The functions consist of : Video AGC circuit Pre-emphasis circuit Dynamic-emphasis circuit White/Dark clip FM modulator ● Supply voltage : 5 V
PANASONIC
松下
VERY LOW-COST VOICE SYNTHESIZER WITH 4-BIT MICROPROCESSOR
APLUS
巨华
Dual P-Channel 2.5V Specified PowerTrench??MOSFET
General Description These P-Channel 2.5V specified MOSFETs are produced using Fairchild Semiconductors advanced PowerTrench process that has been especially tailored to minimize on-state resistance and yet maintain low gate charge for superior switching performance. These devices have been desig
FAIRCHILD
仙童半导体
3 AMP HIGH-PERFORMANCE ADJUSTABLE ISR
文件:319.25 Kbytes Page:3 Pages
TI
德州仪器
FDG6306P产品属性
  • 类型
    描述
  • Pb-free:
    Pb
  • Halide free:
    H
  • Status:
    Active
  • Channel Polarity:
    P-Channel
  • Configuration:
    Dual
  • V(BR)DSS Min (V):
    -20
  • VGS Max (V):
    12
  • VGS(th) Max (V):
    -1.5
  • ID Max (A):
    -0.6
  • PD Max (W):
    0.3
  • RDS(on) Max @ VGS = 2.5 V(mΩ):
    Q1=Q2=630
  • RDS(on) Max @ VGS = 4.5 V(mΩ):
    Q1=Q2=420
  • Qg Typ @ VGS = 4.5 V (nC):
    1.7
  • Qg Typ @ VGS = 10 V (nC):
    1.4
  • Ciss Typ (pF):
    114
  • Package Type:
    SC-88-6/SC-70-6/SOT-363-6
更新时间:2026-5-14 12:15:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
2016+
SOT-353