位置:首页 > IC中文资料第910页 > FDD10N20LZTM
FDD10N20LZTM价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FDD10N20LZTM
Uninterruptible Power Supply
FAIRCHILD
仙童半导体
FDD10N20LZTM
N-channel Enhancement Mode Power MOSFET
Features  VDS= 200 V, ID= 8 A RDS(ON)
BYCHIP
百域芯
200V N-Channel MOSFET
FAIRCHILD
仙童半导体
200V LOGIC N-Channel MOSFET
200V LOGIC N-Channel MOSFET
200V N-Channel MOSFET
Description This N-Channel enhancement mode power field effect transistors are produced using Fairchild Semiconductor’s proprietary planar stripe, DMOS technology. Features • 6.8 A, 200 V, RDS(on)= 0.36 Ω(Max.) @ VGS= 10 V • Low Gate Charge (Typ. 13.5 nC) • Low Crss (Typ. 13 pF)
200V N-Channel MOSFET
General Description These N-Channel enhancement mode power field effect transistors are produced using Fairchild’s proprietary, planar stripe, DMOS technology. Features • 7.8 A,200 V, RDS(on) = 0.36Ω (Max.)@ VGS = 10 V • Low Gate Charge (Typ. 13.5 nC) • Low Crss (Typ. 13pF)
FDD10N20LZTM产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    FDD10N20LZTM
  • 功能描述
    MOSFET 200V N-Channel MOSFET, UniFET
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 13:27:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
Fairchild/ON
22+
TO2523 DPak (2 Leads + Tab) SC
9000
原厂渠道,现货配单
ON
TO-52
94
上传都是百分之百进口原装现货
ONSEMI/安森美
DPAK-3TO-252-3
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价