位置:首页 > IC中文资料 > CEP30N15L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CEP30N15L
N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
FEATURES ■ 150V, 30A, RDS(ON) = 70mΩ @VGS = 10V. RDS(ON) = 80mΩ @VGS = 5V. ■ Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). ■ High power and current handing capability. ■ Lead free product is acquired. ■ TO-220 & TO-263 package.
CET
华瑞
CEP30N15L
CET-MOS
华瑞
CEP30N15L
N Channel MOSFET
CET
CEP30N15L
N-Channel MOSFET uses advanced trench technology
文件:1.23099 Mbytes Page:5 Pages
DOINGTER
杜因特
Fast Switching
文件:49.93 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET
文件:448.39 Kbytes Page:8 Pages
CYSTEKEC
全宇昕科技
POWER MOS FIELD EFFECT TRANSISTORS
文件:432.1 Kbytes Page:8 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
CEP30N15L产品属性
  • 类型
    描述
  • BVDSS(V):
    150
  • Rds(on)mΩ@10V:
    70
  • Rds(on)mΩ@5V:
    80
  • ID(A):
    30
  • Qg(nC)@10V(typ):
    72
  • RθJC(℃/W):
    1
  • Pd(W):
    150
  • Configuration:
    Single
  • Polarity:
    N
更新时间:2026-5-13 19:55:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
20+
TO-220
36900
原装优势主营型号-可开原型号增税票
21+
TO-220
10
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
ROHM
26+
标准封装
一级总代理商原厂原装大批量现货 一站式服务
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
23+
TO220/3
绝对全新原装!100%保质量特价!请放心订购!