位置:首页 > IC中文资料 > CEB30N15L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CEB30N15L
N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
FEATURES ■ 150V, 30A, RDS(ON) = 70mΩ @VGS = 10V. RDS(ON) = 80mΩ @VGS = 5V. ■ Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). ■ High power and current handing capability. ■ Lead free product is acquired. ■ TO-220 & TO-263 package.
CET
华瑞
CEB30N15L
CET-MOS
华瑞
CEB30N15L
N Channel MOSFET
CET
Fast Switching
文件:49.93 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
N-Channel Enhancement Mode Power MOSFET
文件:448.39 Kbytes Page:8 Pages
CYSTEKEC
全宇昕科技
POWER MOS FIELD EFFECT TRANSISTORS
文件:432.1 Kbytes Page:8 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
CEB30N15L产品属性
  • 类型
    描述
  • BVDSS(V):
    150
  • Rds(on)mΩ@10V:
    70
  • Rds(on)mΩ@5V:
    80
  • ID(A):
    30
  • Qg(nC)@10V(typ):