位置:首页 > IC中文资料第7536页 > CED20N06
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CED20N06
N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
FEATURES ■ 60V, 20A, RDS(ON) = 55mΩ @VGS = 10V. RDS(ON) = 75mΩ @VGS = 4.5V. ■ Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). ■ High power and current handing capability. ■ Lead free product is acquired. ■ TO-251 & TO-252 package.
CET
华瑞
CED20N06
文件:84.8 Kbytes Page:4 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
TMOS POWER FET 20 AMPERES 60 VOLTS RDS(on) = 0.080 OHM
MOTOROLA
摩托罗拉
TMOS POWER FET 20 AMPERES 60 VOLTS RDS(on) = 0.045 OHM
MOTOROLA
摩托罗拉
TMOS POWER FET LOGIC LEVEL 20 AMPERES 60 VOLTS RDS(on) = 0.045 OHM