位置:首页 > IC中文资料 > BQ500100
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BQ500100
bq500100 20-V, High-Side Current Sensor for Wireless Charging
1 Features • Wide Common-Mode Range: 0 V to 20 V • Offset Voltage: ±150 μV (Maximum) – Enables Shunt Drops of 10-mV Full-Scale • Accuracy: ±2% Gain Error (Maximum Overtemperature) • Fixed Gain: 50 V/V • Low Quiescent Current: 100 μA (Maximum) • Small Package: SC70 2 Applications •
TI
德州仪器
BQ500100
High-Side Current Sensor for Wireless Charging
文件:332.41 Kbytes Page:18 Pages
TI
德州仪器
丝印代码:12Y;bq500100 20-V, High-Side Current Sensor for Wireless Charging
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
1 W C-BAND POWER GaAs FET N-CHANNEL GaAs MES FET