位置:首页 > IC中文资料第3637页 > MBR500100CT
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MBR500100CT
HIGH POWER -SCHOTTKY RECTIFIERS
Features • High Surge Capability • Types Up to 100V VRRM
AMERICASEMI
MBR500100CT
Silicon Power Schottky Diode
文件:671.72 Kbytes Page:3 Pages
GENESIC
MBR500100CT
Schottky PowerMod
文件:122.33 Kbytes Page:2 Pages
MICROSEMI
美高森美
MBR500100CT
封装/外壳:双塔架 包装:散装 描述:DIODE MODULE 100V 250A 2TOWER 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
GENESIC
AMERICASEMI
High Surge Capability
文件:453.43 Kbytes Page:3 Pages
Silicon Power Schottky Diode
Schottky Rectifiers
NAVITAS
纳微半导体
Schottky PowerMod
MICROSEMI
美高森美
1 W C-BAND POWER GaAs FET N-CHANNEL GaAs MES FET
DESCRIPTION The NE8500199 Power GaAs FET covers 2 GHz to 10 GHz frequency range for commercial amplifier, oscillator applications and so on. NE8500100 is the two-cells recessed gate chip used in ‘99’ package. The device incorporates Ti-Al gate and silicon dioxide glassivation. To reduce the the
NEC
瑞萨
High-Side Current Sensor for Wireless Charging
文件:332.41 Kbytes Page:18 Pages
TI
德州仪器
MBR500100CT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    MBR500100CT
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 SI PWR SCHOTTKY 2TWR 20-100V 500A100P/70R
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW