位置:首页 > IC中文资料 > VEC50US24
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
VEC50US24
AC-DC Power Supplies
The 50W VEC50 are energy efficiency level VI with 0.15W standby power, these desktop/external AC-DC power supplies are limited power source (LPS) approved and are designed for high volume/low cost applications.\n\nWith class I construction the VEC50 are fitted with an IEC320-C14 inlet or optional IE • Energy efficiency level VI\n• CoC Tier 2\n• Limited power source approved\n• <0.15W standby power\n• Optional inlet connector\n• China compulsory certficiation (CCC) qualified\n• 0°C to +65°C operation\n• High power density\n• Low cost;
XPPOWER
VEC50US24
包装:散装 描述:AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W 电源 - 外部/内部(板外) AC DC 台式、桌面式、壁装式适配器
XPPOWER
VEC50US24
AC-DC Power Supplies
文件:705.44 Kbytes Page:4 Pages
50/80/120 Watts PCM Series • 4000 VAC Isloation • Low Leakage Current • Single, Dual and Triple Outputs • Worldwide Medical Approvals • CCC Approved (PCM80) • Both Line and Neutral Fused • Non-standard Connectors Available
文件:666.62 Kbytes Page:4 Pages
50-100 Watts VCS Series
50 Watts VEF Series
文件:131.25 Kbytes Page:2 Pages
VEC50US24产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    24V
  • OutputCurrent:
    2.08A
更新时间:2026-5-14 17:53:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
BURR-BROWN
QQ咨询
N/A
139
全新原装 研究所指定供货商
VINA
ROHS+Original
NA
20
专业电子元器件供应链/QQ 350053121 /正纳电子
VICOR
23+
模块
360
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!
ROHM
18+
S/N
85600