位置:首页 > IC中文资料 > UTT60P03
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
UTT60P03
-60A, -30V, P-CHANNEL POWER MOSFETS
The UTC UTT60P03 is a P-channel power MOSFET using UTC’s advanced technology to provide the customers with high switching speed and a minimum on-state resistance and it can also withstandhigh energy in the avalanche.This UTC UTT60P03 is suitable for switching converters, motor drivers, switching reg • VDS = -60V\n• ID = -30A\n• RDS(ON)=0.027Ω @ VGS=-10V, ID=-60A\n• High Switching Speed;
UTC
友顺
UTT60P03
文件:168.72 Kbytes Page:5 Pages
UTC
友顺
60A, 30V, Avalanche Rated, P-Channel Enhancement-Mode Power MOSFETs
Features • 60A, 30V • rDS(ON) = 0.027Ω • Temperature Compensating PSPICE® Model • Peak Current vs Pulse Width Curve • UIS Rating Curve • 175oC Operating Temperature • Related Literature - TB334 “Guidelines for Soldering Surface Mount Components to PC Boards”
FAIRCHILD
仙童半导体
60A, 30V, 0.027 Ohm, P-Channel Power MOSFETs
INTERSIL
INTERSIL
ULTRAFAST RECTIFIER PDP ENERGY RECOVERY
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STMICROELECTRONICS
意法半导体
UTT60P03产品属性
  • 类型
    描述
  • VGS(±V):
    ±20
  • ID(A):
    -60
  • RDS(ON)MAX.(mΩ)atVGS=10V: