位置:首页 > IC中文资料第3733页 > UPG2008TK
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
UPG2008TK
GaAs INTEGRATED CIRCUIT
FEATURES • Switch control voltage : Vcont (H) = 2.5 to 5.3 V (2.8 V TYP.) : Vcont (L) = −0.2 to +0.2 V (0 V TYP.) • Low insertion loss : LINS1 = 0.40 dB TYP. @ f = 0.5 to 1.0 GHz, Vcont = 2.8 V/0 V : LINS2 = 0.55 dB TYP. @ f = 2.0 GHz, Vcont = 2.8 V/0 V : LINS3 = 0.60 dB TYP. @ f = 2.5 GHz, V
RENESAS
瑞萨
UPG2008TK
NECs L,S BAND ULTRA SMALL SPDT GaAs MMIC SWITCH
文件:155.2 Kbytes Page:2 Pages
CEL
UPG2008TK
CEL
丝印代码:G2R;GaAs INTEGRATED CIRCUIT
RENESAS
瑞萨
SCRs
General Description The Teccor line of thyristor SCR semi-conductors are half-wave, unidirectional, gate-controlled rectifiers which complement Teccors line of sensitive SCRs. Teccor offers devices with ratings of 1 A to 70 A and 200 V to 1000 V, with gate sensitivities from 10 mA to 50 mA. If ga
TECCOR
SCRs
TECCOR
12W AUDIO AMPLIFIER Vs = 22V, RL= 4ohm
DESCRIPTION The TDA2008 is a mololithic class B audio power amplifier in Pentawatt package designed for driving low impedenceloads(down to 3.2Ω). Thedivice provides a high output current capability(up to 3A), very low harmonic and crossover distortion. In addition,the device offers the followi
STMICROELECTRONICS
意法半导体
UPG2008TK产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    UPG2008TK
  • 功能描述
    RF 开关 IC RO 551-UPG2008TK-A
  • RoHS
  • 制造商
    M/A-COM Technology Solutions
  • 开关数量
    Single
  • 开关配置
    SPDT
  • 介入损耗
    0.6 dB
  • 截止隔离(典型值)
    43 dB
  • 最大工作温度
    + 85 C
  • 最小工作温度
    - 40 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    PQFN-16
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-13 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
NEC
24+
SOT563
8000
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增
NEC
24+
SOT563
全新原厂原装,进口正品现货,正规渠道可含税!!
09+
805
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
原厂封装
原装进口公司现货假一赔百
25+
公司优势库存 热卖中!
SMD
只做原装正品现货或订货!终端客户免费申请样品!
RENASES
25+
明嘉莱只做原装正品现货
19+
绝对原装正品现货,全新深圳原装进口现货
SOT463
原装现货,可开13%税票